Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
LDTA datoru un to piederumu tirgū prognozē strauju apgrozījuma kritumu

2009. gada 18. martā

Latvijas Datortehnoloģiju Asociācija (LDTA) –sapulces gadskārtējā sēdē, atskatījās uz iepriekšējā perioda rādītājiem un izteica prognozes par tirgus stāvokli līdz šā gada beigām

Saskaņā ar LDTA pārstāvēto uzņēmumu statistikas datiem, 2007. gadā bija jūtams apgrozījuma pieaugums. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu ,2008. gadā apgrozījuma kritums sasniedza 21%. Uzņēmumi prognozē, ka 2009. gadā IT ievērojamu apgrozījuma kritumu sasniegs līdz pat 47%, salīdzinot ar iepriekšējo periodu. Šajā laikā LDTA uzņēmumi veic darbības optimizāciju, lai ražošanas procesus padarītu vēl efektīvākus un konkurētspējīgākus.

Šobrīd uzņēmumiem noliktavās ir radušies uzkrājumi, un tas radīs īslaicīgu cenu kritumu, dažām preču grupām. Sapulcē lietpratēji atzīmēja, ka neizbēgams ir IT iekārtu cenu pieaugums Latvijas tirgū gada otrajā pusē, ko zemā pieprasījuma dēļ izraisīs ražotāju noteikto cenu kāpums jaunajiem produktiem.

Sapulces dalībnieki norādīja uz radušos absurdo situāciju mūsu valstī : tukšo datu nesēju, piemēram, CD, un DVD matricu tirgū. Palielinoties PVN likmei, arī šo produkcijas cenas ir kļuvušas nesamērīgi augstas, salīdzinot ar kaimiņvalstīm. Tāpēc lietotāji Latvijā šīs preces praktiski nepērk, līdz ar to simtiem tūkstošu latu neieplūst valsts kasē. Tika izteikta cerība, ka saspringtajos budžeta apstākļos kāds no valdības pievērsīsies šai problēmai, kuru risināt LDTA ir aicinājusi jau vairākkārtīgi, diemžēl valdība līdz šim to nav ņēmusi vērā.

LDTA par organizācijas vadītāju kārtējo reizi ievēlēja Dzintaru Zariņu, un par revidentu Jāni Bikši.

Latvijas Datortehnoloģiju asociācija dibināta 1997. gadā un ir vecākā Latvijas Informātikas uzņēmumu asociācija, kas apvieno juridiskas personas, lielākos vairumtirgotājus, sistēmu integratorus, kā arī programmatūras izstrādes uzņēmumus. Viens no LDTA pamatuzdevumiem ir Latvijas IT produktu tirgus sakārtošana un godīgas konkurences apstākļu radīšana.

Informāciju sagatavoja LDTA

valdes locekļa palīdze

Ineta Dundure