Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
LDTA datoru un to piederumu tirgū prognozē izaugsmi

2011. gada 27. februārī.

2011. gada 27. februārī Latvijas Datortehnoloģiju Asociācija (LDTA) –sapulces gadskārtējā sēdē, atskatījās uz iepriekšējā perioda rādītājiem un izteica prognozes par tirgus stāvokli līdz šā gada beigām.

Saskaņā ar LDTA pārstāvēto uzņēmumu statistikas datiem, 2007. gadā bija jūtams apgrozījuma pieaugums. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2008. gadā apgrozījuma kritums sasniedza 21%. 2009. gadā IT iekārtu pārdošanas apgrozījuma kritums sasniedza aptuveni 50%, salīdzinot ar iepriekšējo periodu. Straujo apdrošināšanas noteikumu izmaiņu dēļ šajā laikā bankrotēja daudzi IT tirgus dalībnieki. 2010. gadā stāvolis tirgū sāka stabilizēties un tirgus apjoma pieaugums tiek lēsts uz 5-8%, bet 2011. gadā apgrozījuma pieaugumu biedri lēš ap 10% salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Tirgus tendences rāda, ka lietotājiem asākajos krīzes periodos nebija iespējams atjaunot IT infrastruktūru, tādēļ uzņēmumiem radusies vajadzība pēc jaunām, veiktspējīgākām iekārtām lai uzlabotu darba efektivitāti.
Sapulces dalībnieki norādīja, ka vēl joprojām ir aktuāls jautājums par tukšo datu nesēju atlīdzību, kas ir nesamērīgi liela DC un DVD produktiem salīdzinot ar kaimiņvalstīm. Tika asi kritizēta AKKA/LAA iecere uzlikt maksājumus jaunām preču grupām, tajā skaitā arī zibatmiņām. Sapulces dalībnieki izteica cerību, ka saspringtajos budžeta apstākļos valdība pievērsīsies arī šai problēmai, jo izveidotais melnais tirgus un iedzīvotāju pirkumi ārzemes neļauj iekasēt atbilstošos PVN maksājumus valsts budžetā.
LDTA par organizācijas vadītāju atkārtoti ievēlēja Dzintaru Zariņu, bet par revidentu Jāni Bikši.

Latvijas Datortehnoloģiju asociācija dibināta 1997. gadā un ir vecākā Latvijas Informātikas uzņēmumu asociācija, kas apvieno juridiskas personas, lielākos vairumtirgotājus, sistēmu integratorus, kā arī programmatūras izstrādes uzņēmumus. Viens no LDTA pamatuzdevumiem ir Latvijas IT produktu tirgus sakārtošana un godīgas konkurences apstākļu radīšana.

Informāciju sagatavoja LDTA
valdes locekļa palīdze
Ineta Dundure