Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
Jaunumi no LDTA nodarbināto apmācību projekta, septembris 2023

1.2.2.1/19/A/001 IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2

Kiberdrošības konference “Kiberšahs 2023” – jomas politikas un digitālo prasmju attīstīšanai

Starptautiskā kiberdrošība ir joma, kas attiecas uz pasākumiem, kas tiek veikti, lai aizsargātu un nodrošinātu datu un informācijas drošību starptautiskajā mērogā, īpaši attiecībā uz informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) infrastruktūru. Tā kā digitālās tehnoloģijas un internets ir kļuvuši par būtisku pasaules ekonomikas, politikas un sabiedrības sastāvdaļu, kiberdrošība ir kļuvusi par globālu prioritāti.


Šogad 4. un 5. oktobrī Rīgā tiks organizēta starptautiska kiberdrošības konference “Kiberšahs 2023”. Konferenci organizē CERT.LV un Latvijas Interneta asociācija sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un partneriem Latvijā un Eiropā, tā norisināsies Radisson BLU Latvija telpās. Konferencē paredzēts iekļaut 3 blokus: “Kiberšahs 2023” (#CyberChess) centrālā sesija, kuras fokuss būs stratēģiski politiskie kiberdrošības jautājumi; tehniskā paralēlsesija “KiberŠoks” (#CyberShock), kas tiks veltīta padziļinātai tehnisku kiberdrošības jautājumu izpētei, iekļaujot praktiskas demonstrācijas; “Baltijas domaina dienas” (#BalticDomainDays), kas tiks veltīta DNS drošībai. Konferences mērķauditorija aptver valsts un pašvaldību iestāžu atbildīgās personas par IT drošību, IT drošības speciālistus, informācijas sistēmu auditorus, IT drošības entuziastus, pētniekus un citi interesentus.


Kiberdrošības politikas uzdevumi un prioritātes digitālo prasmju attīstīšanai ietver esošo speciālistu kvalifikācijas celšanas vajadzību apzināšanu un jaunu speciālistu izglītošanu un piesaisti, nozares profesionāļu iesaisti zināšanu apmācību procesos, IS/IKT drošības pārvaldnieku kvalifikācijas paaugstināšanas mācību programmas, kiberdrošības pētniecības attīstību Latvijā, izmantojot Digitālās Eiropas sniegtās finansējuma iespējas un veidot nepieciešamos nacionālos kiberdrošības pētniecības atbalsta mehānismus.


Avots: https://eprasmes.lv

Intervijā piedalās:
Aleksejs Romanovs
LSG Sky Chefs
Lielo klientu vadītājs


Aviācijas nozarē mācīšanās ir veiksmes stūrakmens

Kāda ir Jūsu – trenera – loma un specializācija apmācību jomā?
Es, Aleksejs Romanovs, esmu pieredzējis mācību vadītājs, darbojos aviācijas nozarē, strādājot Lufthansa grupas uzņēmumā Airo Catering Services Latvija, vienlaikus esmu arī Triviums Apmācība treneris. Vadu apmācības pārdošanas, klientu apkalpošanas, pārrunu vadības un starpkultūru saskarsmes jomās. Pēdējā laikā, pētot 4. ražošanas revolūciju, vadu kursus arī par Industriju 4.0 jeb lietu internetu. Pasniedzēja ceļš aizsākās nacionālajā lidsabiedrībā airBaltic, kurā 2010. gadā es kļuvu par servisa un pārdošanas treneri. Kopš 2012. gada, pievienojoties Airo Catering Services Latvija, manā atbildībā ir ēdināšanas nodrošināšana un pārdošana uz lidmašīnas klājiem lidsabiedrībās, kur motivēti un labi apmācīti stjuarti spēlē izšķirošu lomu.

Kā aizsākās Jūsu pieredze apmācību nozarē?

Kopš esmu uzsācis savas darba gaitas aviācijas nozarē, vairāk nekā 15 gadus atpakaļ, esmu saskāries ar ļoti regulētu vidi. Aviācijas nozarē drošība ir 1. vietā un ikdienas darbībās vienmēr jāvadās pēc stingrām un neapspriežamām procedūrām, un jānodrošina atbilstība regulējumiem, kurus nosaka aviācijas uzraudzības iestādes, vienlaikus nodrošinot apkalpošanu augstā līmenī, lai pasažieri turpinātu izvēlēties konkrēto lidsabiedrību. Organizēt pārdošanu uz klāja nav tāpat, kā tas tiek darīts uz zemes. Atšķiras viss, sākot no naudas pārvaldības, beidzot ar patērētāju uzvedību. Skaidrs, ka šajos apstākļos vienkārši mācīties no kļūdām nedrīkst. Ir nepieciešams organizēt holistiskas apmācības, kas rodas aviācijas, apkalpošanas un pārdošanas mijiedarbībā.

Kam īpaši ir jāpievērš uzmanība, organizējot apmācības aviācijas jomā?

Ir nepieciešamas integrēt tehnoloģijas, kas ienāk paātrinātā tempā un krasi maina spēles noteikumus. Neskatoties uz to, ka nozarē izmaiņas veikt ir sarežģīti, tas ir absolūti nepieciešams, vienlaikus ar konstantu mācīšanos tās korekti pielietot, kā arī identificēt nākamās pārmaiņas un tehnoloģijas. Ar jaunām tehnoloģijām nāk jaunas iespējas, kas vienā brīdī kļūst par izšķirošu priekšrocību. Mēs redzam pieprasījumu pēc automatizācijas un pakalpojumu sasaistīšanas, kas krasi maina nepieciešamo prasmju kopumu. Hibrīdveida servisi, kad pasažierim ir lielas izvēles iespējas, kļūst vairāk un vairāk populāri, kā arī tiek meklēti ceļi uz ilgtspējīgu un atbildīgu biznesa modeli.

Kādas pārmaiņas vērojamas un gaidāmas šajā nozarē?

Pārāk bieži piesātinātā steigā mēs aizmirstam, ka laikā, kad notiek pārmaiņas, mums ir nepieciešams apstāties un padomāt, lai iespējotu lēnu domāšanu, jo tikai šajā režīmā mēs varam pieņemt līdzsvarotus lēmumus un spējam kvalitatīvi noteikt prioritātes. Kā jebkurā nozarē vienmēr atkārtot vakardienu ilgtermiņā nesanāks. Paļauties uz to, ka tehnoloģijas integrēsies pašas, arī nebūtu tālredzīgi. Transformācija gandrīz vienmēr ir sāpīgs, bet neizbēgams process, kurā mācīšanās ir veiksmes stūrakmens. Turklāt mācīties ir nepieciešams regulāri, tam ir jāatvēl noteikts laiks un vieta, neskatoties uz to, ka nepadarītie darbi krājas ātrāk, nekā mēs tos spējam apstrādāt – tas ir tiešs iemesls tam, ka ir nepieciešams veikt pārmaiņas, kas vienmēr ir saistītas ar mācību procesu. Tieši tajā brīdī, kad pasaule liek mums skriet, dažreiz ir nepieciešams apstāties un pavērot, kādā virzienā tas notiek.

Informācija par dažiem no projekta ietvaros pieejamiem kursiem

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Logo-4-Color-1-964x1024.jpg

SIA “Mercuri International”

  • MIPROMS – mērķtiecīga projektu vadība
  • Uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšana

www.mercuri.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir bda-1.png

SIA “Baltijas datoru akadēmija”

  • Datu komunikāciju pamati
  • Adobe Illustrator CC pamati
  • ITIL® Pamatkurss
  • Scrum Master Certified (SMC™)

ww.bda.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir topbsm-1.jpg

SIA “BSM Konsultanti”

  • Ražošanas / pakalpojuma sniegšanas uzņēmuma augstākas pievienotās vērtības stratēģija
  • Efektivitātes paaugstināšana uzņēmuma procesu pārvaldībā

www.bsm.lv


Atbalsta projekta noteikumi

Biedrība “Latvijas Datortehnoloģiju asociācija” ir uzsākusi nodarbināto apmācību 2.kārtas projekta “IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2” (projekts Nr. 1.2.2.1/19/A/001), programmas 1.2.2.1. Atbalsts nodarbināto apmācībām ietvaros.


Projekts tiek īstenots no 2020.gada 13.jūnija līdz 2023.gada 31.decembrim.
Projekta mērķa grupa – komersanti.
ERAF atbalsta intensitāte:

Lielajiem komersantiem: 30-50%
Vidējiem komersantiem: 60%
Mazajiem komersantiem: 70%

Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 200 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 32 komersantus un 402 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projektā papildus apstiprinātās virssaistību finansējuma izmaksas ir EUR 1 100 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000.00. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 21 komersantu un 264 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projekta mērķis ir IKT un saistīto nozaru komersantiem nodrošināt atbalstu nodarbināto prasmju pilnveidošanai, lai komersantos sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

Kontaktinformācija:
apmacibas@itnet.lv


Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta visu projekta norises laiku.
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv
Piesakoties apmācību kursiem vai speciālistu konsultācijām, uzņēmumiem papildus atbalsta pieteikumam ir jāaizpilda un jāiesniedz Digitālā brieduma tests https://www.gudralatvija.lv/


Lejupielādēt PDF