Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
Jaunumi no LDTA nodarbināto apmācību projekta, novembris

1.2.2.1/19/A/001 IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2

Nepārtraukta sevis pilnveide un izglītošana ir būtiski priekšnosacījumi darba ikdienā

Arvien vairāk visā pasaulē IT nozare un tehnoloģijas attīstās straujiem soļiem, un jomas profesionāļiem regulāri ir jāpilnveido savas zināšanas, jo pieaugušo kompetenču izglītība, nepārtraukta sevis pilnveide un izglītošana ir būtiski priekšnosacījumi darba ikdienā.


Šī gada pavasarī IKT jomas uzņēmums SIA Baltijas Informācijas Tehnoloģijas (BIT), kurš specializējas IT infrastruktūras piegādē, ieviešanā un apkalpošanā, aptverot visas klientu uzņēmumu darbības sfēras – serveri, datu glabāšanas sistēmas, datori un programmnodrošinājums, instalēšana, uzturēšana un apkalpošana, kopā ar Hewlett Packard Enterprise (HPE), pēc ilga pārtraukuma, klātienē iepazīstināja klientus ar 2022. gada Tehnoloģiju jaunumiem. HPE pārstāvis Tarass Vercešuks informēja par HPE Alletra Storage, kura funkcija ir neierobežota mēroga datu pārvalde mākonī un kura pārvaldība tiek veikta no vienas SaaS konsoles.


Datu glabāšanas Mākoni veido daudzi ļoti jaudīgi serveri, kuri ir izvietoti drošos datu centros un par nepārtrauktu to darbību rūpējas augsti kvalificēti speciālisti. Indivīdi vai uzņēmumi no mākoņpakalpojumu sniedzējiem pērk vai iznomā noteiktu vietas apjomu savu datu glabāšanai.


Turpinot iepazīstināt ar tehnoloģiju nozares jaunumiem, pavisam nesen, oktobrī, BIT kolēģi piedalījās Google for Education Partner Summit-CEE Varšavā, kur ieguva zināšanas, lai sniegtu atbalstu Latvijas izglītības nozarei, kurai šogad tiks piegādāti datori ar Google Chrome programmatūru, kopējā mācību procesa uzlabošanai.


Avots: www.bit.lv

Paļaujamies uz katra paša darbinieka vēlmi pilnveidot sevi un attīstīties


Aigars Bērziņš
AS Capital
Pārdošanas direktors

Kas ir AS Capital?


AS Capital ir uzņēmums, kurš nodrošina Latvijas uzņēmumiem un valsts iestādēm IT aprīkojumu – gan iekārtas, gan tehnoloģiju risinājumus, lai mūsu tautsaimniecība varētu darboties sekmīgi. Latvijā esam jau kopš 1992.gada, nupat esam nosvinējuši 30 gadus un veiksmīgi turpinām attīstīties.


Kas ir jūsu veiksmes atslēga?


Mūsu veiksmes atslēga noteikti ir mūsu komanda un tās spēja pieņemt lēmumus atbildīgos brīžos, uzņemties risku, kad tas nepieciešams, un piebremzēt, ja situācija nav pietiekami skaidra.


Pēc kāda modeļa jūs plānojat darbinieku apmācības?


Kopumā mēs vienmēr skatāmies uz to, lai darbinieki vienmēr būtu apveltīti ar atbilstošām zināšanām un, dažkārt, kaut nedaudz ietu pa priekšu laikam, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu sekmīgi darboties un konkurēt tirgū. Ja vien iniciatīva nāk no darbinieka, mēs vienmēr atbalstām viņa velmi mācīties, tādējādi ticam, ka, darbiniekam pašam izdarot izvēli un atrodot vēlamos kursus, viņa motivācija ir simtprocentīga. Tātad esam izvēlējušies modeli, kad paļaujamies uz katra paša darbinieka vēlmi pilnveidot sevi un attīstīties, nevis mērķtiecīgi sūtam vai liekam kādam kaut ko darīt.


Kādas apmācības esat izgājuši ar ERAF projekta atbalstu?


Kopumā projekta ietvaros mūsu darbinieki apguva divu virzienu prasmes. Šos divus virzienus izvēlējāmies kopā ar darbiniekiem.


Vienas ir tehniski specifiskas digitālās prasmes, kas pamatā ir orientētas uz digitālo pratību, darbu produktivitāti. Tās ir ļoti svarīgas, jo mēs visi gribam saņemt vairāk – gan uzņēmumi nopelnīt, gan darbinieki saņemt algā. Tas viennozīmīgi prasa produktivitātes celšanu, jo neviens negrib strādāt vairāk par 8 stundām darba dienā, līdz ar to mūsdienu pasaule ar digitālajiem darbarīkiem pieprasa darbinieku spējas efektīvi strādāt ar tiem. Bieži vien saprotam, ka pašmācības ceļā iegūtās prasmes ir par maz, lai varētu sasniegt vēl efektīvākus rezultātus, tādēļ izvēlējāmies, mūsuprāt, vienus no veiksmīgākajiem kursiem par darbošanos ar datiem, jo mums, IT uzņēmumam, ir liela informācijas aprite un bija liels izaicinājums iemācīties tos tehniski apstrādāt.


Otrs – prasmju apgūšana, lai veiksmīgāk realizētu dažādus procesus uzņēmumā vai ar klientiem, respektīvi, projektu vadība un spēja īstenot lietas. Mēs ticam, ka teju visi var izdomāt labas lietas, ko realizēt, tomēr veiksmīgs uzņēmums no citiem atšķiras ar to, ka tas spēj realizēt šīs lietas dzīvē. Tas bija iemesls, kāpēc mums ir svarīgi, lai darbinieks iegūtu gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, lai no idejas nonāktu līdz tās realizācijai. Katrs šis process ir garš, to nemitīgi nepieciešams pārveidot, novērst kļūdas, pārstrādāt vai mēģināt no jauna; tikai šādā veidā darbojoties, var nonākt pie rezultāta. Lieliskas atsauksmes bija no kolēģiem, kas apmeklēja, dizaina domāšanas pamatkursus, kas ļāva paskatīties uz lietām pavisam no citas puses.


Kā redzat uzņēmuma un industrijas attīstību nākotnē?


Mēs redzam to, ka katrs koncentrēsies un specializēsies uz savu pamatdarbību, arvien vairāk uzticot ne sava uzņēmuma pamatlietas katras nozares profesionāļiem, tādēļ paredzam, ka savā jomā spēsim sniegt mūsu klientiem arvien plašāku pakalpojumu klāstu un vēl lielākā apjomā. Savukārt jomās, kas nav mūsu uzņēmuma pamatdarbības jautājumi, piesaistīsim ārpakalpojumus. Proti, ļoti attīstīsies pakalpojumu pieprasījums tirgū, lai katrs no mums var fokusēties uz lietām, kas padodas un interesē, jo tikai tā mēs spēsim veiksmīgi darboties un būt vēl produktīvāki.


Informācija par dažiem no projekta ietvaros pieejamiem kursiem

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Logo-4-Color-1-964x1024.jpg

SIA “Mercuri International”

  • MIPROMS – mērķtiecīga projektu vadība

www.mercuri.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir bda-1.png

SIA “Baltijas datoru akadēmija”

  • Sertificēts IT drošības vadītājs ar CISM® sertifikāciju
  • Microsoft Teams pārvaldība
  • Datu analīze ar Power BI
  • Prezentāciju un citu vizuālo materiālu veidošana ar dažādiem prezentāciju veidošanas rīkiem
  • Lokālo, attālināto un virtuālo komandu vadīšana izmantojot Office 365 Teams
  • Infografiki – moderns izteiksmes līdzeklis

ww.bda.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir topbsm-1.jpg

SIA “BSM Konsultanti”

  • Ražošanas / pakalpojuma sniegšanas uzņēmuma augstākas pievienotās vērtības stratēģija
  • Ražošanas procesu problēmu risināšanas metodes

www.bsm.lv


Atbalsta projekta noteikumi

Biedrība “Latvijas Datortehnoloģiju asociācija” ir uzsākusi nodarbināto apmācību 2.kārtas projekta “IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2” (projekts Nr. 1.2.2.1/19/A/001), programmas 1.2.2.1. Atbalsts nodarbināto apmācībām ietvaros.


Projekts tiek īstenots no 2020.gada 13.jūnija līdz 2023.gada 31.decembrim.
Projekta mērķa grupa – komersanti.
ERAF atbalsta intensitāte:

Lielajiem komersantiem: 30-50%
Vidējiem komersantiem: 60%
Mazajiem komersantiem: 70%

Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 200 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 32 komersantus un 402 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projektā papildus apstiprinātās virssaistību finansējuma izmaksas ir EUR 1 100 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000.00. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 21 komersantu un 264 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projekta mērķis ir IKT un saistīto nozaru komersantiem nodrošināt atbalstu nodarbināto prasmju pilnveidošanai, lai komersantos sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

Kontaktinformācija:
apmacibas@itnet.lv


Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta visu projekta norises laiku.
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv
Piesakoties apmācību kursiem vai speciālistu konsultācijām, uzņēmumiem papildus atbalsta pieteikumam ir jāaizpilda un jāiesniedz Digitālā brieduma tests https://www.gudralatvija.lv/


Lejupielādēt PDF

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir LDTA_ERAF-projekts_1200x632px-Facebook-1-1024x538.jpg