Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
Jaunumi no LDTA nodarbināto apmācību projekta, marts 2023

1.2.2.1/19/A/001 IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2

2023. gads pasludināts par Eiropas Prasmju gadu

Šis gads ir pasludināts par Eiropas Prasmju gadu ar mērķi dot jaunu impulsu mūžizglītībai, sniedzot iespējas cilvēkiem un sociālajiem partneriem sniegt ieguldījumu “zaļo” un “digitālo” pāreju laikā, kā arī atbalstīt inovācijas un konkurētspēju, izvērtējot prasmes, kompetences un zināšanas.


Ņemot vērā strauji mainīgās sabiedrības dinamiku, Eiropas Komisija ir izveidojusi Eiropas prasmju gada oficiālo tīmekļa vietni. Šī vietne sola apkopot ieguldījumus, pasākumus, rīkus un idejas, lai palīdzētu sasniegt Eiropas Prasmju gada mērķus. Lai pilnveidotu prasmes, tīmekļa vietnē visiem izglītojamajiem ir pieejams arī digitālo kompetenču tests un bezmaksas mācības digitālo prasmju uzlabošanai. Šo pārbaudījumu ir izveidojis Europass, kas ir Eiropas tiešsaistes rīku un informācijas kopums, lai palīdzētu cilvēkiem pārvaldīt savu izglītību un karjeru. EK prezidente Urzula fon der Leiena uzsver: “Mums daudz vairāk jākoncentrējas uz savu ieguldījumu profesionālajā izglītībā un kvalifikācijas celšanā”.


Pasākumi, semināri un dažādas iniciatīvas ir pieejamas interaktīvā kartē, ko lietotāji var papildināt ar saviem plānotajiem notikumiem un aktivitātēm Eiropas Prasmju gadā. Savukārt ziņu sadaļā sniegta vērtīga informācija par aktivitātēm un galvenajiem atskaites punktiem visa 2023. gada garumā.


Avots: epale.ec.europa.eu

Cunami Web priekšrocība ir spēja ne tikai ieviest, bet arī kvalitatīvi apmācīt klientu darboties ar izstrādātajiem IT produktiem

Arturs Rasnacis
Cunami Group
Izpilddirektors


Kas ir Cunami Web?

Cunami Web ir IT izstrādes kompānija, kas pēdējā laikā ir uzsākusi jaunu virzienu – apmācības e-komercijā, bet mūsu pamatdarbība ir IT projektu izstrāde.


Ar ko Cunami Web izceļas izglītības nozarē?

Savu darbību apmācību nišā sākām pavisam nejauši, sastopoties ar to, ka mūsu klienti nespēj kvalitatīvi izmantot mūsu izstrādātos produktus. Piemēram, klientam izstrādājam interneta veikalu vai kādu lielāku e-komercijas sistēmu, bet darbības rezultātā saprotam, ka klients un viņa personāls nav gatavs strādāt ar šo platformu, nesaprotot to, kā īsti šī pārdošana internetā noris, kas ir digitālais mārketings, kas ir SEO, kādi digitālie procesi norisinās ar mājas lapu un internetā kopumā, kādas ir klienta vēlmes, iepērkoties internetā. Viss šis mūs pavedināja uz domu, ka nepieciešams apmācīt un sagatavot klientus šim darbam. Tā ir mūsu unikalitāte, ka paši esam izstrādātāji, kas saprot līdz niansēm, kā mūsu piegādātās sistēmas strādā, tādēļ varam arī kvalitatīvi apmācīt klientu darboties ar tām. Tā ir mūsu priekšrocība un galvenais faktors, kādēļ klienti sadarbojas ar mums!


Kā ikdienā norit jūsu apmācību procesi?

Galvenā mūsu metode ir praktiska pieeja, ar praktiskiem piemēriem parādot klientam, kā vajadzētu rīkoties dažādās situācijās, lai iegūtu vēlamos rezultātus. Tātad ar prakses virzības metodi apmācām citus, lai viņi pieņemtu pareizus lēmumus.


Kā darba devējam izvēlēties piemērotākās apmācības?

Mūsdienas ir ļoti pateicīgs laiks, apmācību ir ļoti daudz un tās ir plašas. Darba devēji, kas sadarbojas ar mums izstrādē profesionālā ziņā, tie arī vēlas turpināt ar mums sadarbību. Bieži sanāk piedāvāt apmācības tieši jaunajiem uzņēmumiem gadījumā, ja kāds esošais klients jau ir jau ir izvērtējis sadarbību un mūs reklamējis. Uzņēmums no piedāvātā klāsta var izvēlēties apmācības, kādas šobrīd ir pieejamas gan digitālajā vidē, gan klātienē. Es teiktu, ka tagad ir diezgan pateicīgs laiks, lai mācītos. Tie, kas meklē, viņi noteikti arī atradīs; galvenais, lai būtu vēlme mācīties.


Kā darba devējam efektīvi motivēt darbiniekus mācībām?

Motivēšana ir atslēgas faktors, lai apmācības izdotos. Īstenībā, nevar vienkārši piespiest darbiniekus mācīties, viņus ir jāsagatavo. Mums ir pat tāds apmācības kurss, kura laikā ieviešam apmācības, darbiniekiem pašiem to pat nezinot. Tādā veidā parādot un argumentējot, ka apmācības ir nepieciešamas. Šo paņēmienu mēs izmantojam savās kiberdrošības apmācībās, kad, darbiniekiem to nezinot, uz e-pastiem tiek izsūtīti pikšķerēšanas e-pasti, uz kuriem viņi uzķeras. Vēlāk ir ļoti viegli viņiem pamatot apmācību lietderību, jo lielākā daļa darbinieku jau ir “iekrituši”, līdz ar to, viņiem jau pašiem top skaidrs, ka ir jāuzlabo zināšanas par kiberdrošību. Es ieteiktu izmantot līdzīgus paņēmienus, ar kuriem jūs parādāt un pamatojat vienkāršā, profesionālā veidā šos zināšanu trūkumus, protams, viņus neaizskarot. Ja darbinieki būs motivēti, tad apmācības izdosies.


Kādas uz šobrīd ir populārākās apmācības?

Mūsu virzienā populārākās ir e-komercijas apmācības, jo tirgū ir jūtams, ka Latvijā nav e-komercijas speciālistu, tomēr ir ļoti daudz e-komercijas uzņēmumu, kuri vēlas nodarboties ar komerciju. Daudziem ir ideja radīt savu interneta veikalu, pārdot internetā, tomēr to pamēģinot, uzņēmums sastopas ar daudziem sarežģījumiem. Darba tirgū nav pieejamu e-komercijas speciālistu, kas uzņēmumā spētu šo “nosegt” vai iemācīt uzņēmumam ar to darboties, tāpēc šīs apmācības arī ir diezgan populāras, ar kurām mēs parādām, kā pareizi darboties internetā, kā veikt pārdošanu, kā sagatavoties digitālajam mārketingam, kā to realizēt.


Kādas apmācības drīzumā ienāks Latvijā, kurām uzņēmējiem būtu jāpievērš uzmanība?

Par tendencēm, varu minēt, ka aktuāls būs mākslīgais intelekts, un viss, kas ap to saistīts. Pagājušajā un šajā gadā ap to sacēlies ir liels vilnis. Ja agrāk par to runāja, kā par tādu nezināmo, nesaprotot, kā uzņēmumi to varētu pielietot, tad tagad izkristalizējas tie paņēmieni, kādā veidā uzņēmumi mākslīgo intelektu varētu izmantot. Es teiktu, ka šis būs mākslīgā intelekta gads, kad daudzi uzņēmumi iemācīsies automatizēt kādas darbības, izmantojot tieši mākslīgo intelektu. Mēs nerunājam par kādu jaunu mākslīgā intelekta izstrādi, bet tiks izmantotas jau esošās programmas, kas ir izmantotas pēdējo gadu desmitus, proti, šis ir tas gads, kad tās tiks ieviestas un izmantotas. Visiem uzņēmumiem vajadzētu izpētīt, kā varētu tikt pielietots mākslīgais internets viņu uzņēmējdarbībā, automatizējot procesus, tādā veidā iegūstot patiešām pateicīgus rezultātus.


Kā jūs redzat industrijas attīstību nākamajos 5-10 gados?

Par apmācības industrijas attīstību turpmāk, es redzu, attīstoties pašapmācībām, kad darbinieki mācās patstāvīgi. Ja agrāk bija pieņemts organizēt apmācības lielās grupās, semināros, tad tagad mēs redzam individuālo apmācību tendences, kad darbinieks ir nobriedis, ka viņam ir nepieciešamas šīs apmācības, jo viņam ir pieejami pietiekami daudz rīku gan tiešsaistē, gan bezsaistē, kur šīs zināšanas iegūt. Tā ir arī tā aktuālā tendence, ar kuras palīdzību darbinieki var iegūt lielāko vērtību. Brīdī, kad tu mācies atbilstoši savām vajadzībām, tad ieguvums no apmācībām ir visvērtīgākais; tā ir nākotnes tendence!

Informācija par dažiem no projekta ietvaros pieejamiem kursiem

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Logo-4-Color-1-964x1024.jpg

SIA “Mercuri International”

  • MIPROMS – mērķtiecīga projektu vadība
  • Uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšana

www.mercuri.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir bda-1.png

SIA “Baltijas datoru akadēmija”

  • Datu komunikāciju pamati
  • Adobe Illustrator CC pamati
  • ITIL® Pamatkurss
  • Scrum Master Certified (SMC™)

ww.bda.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir topbsm-1.jpg

SIA “BSM Konsultanti”

  • Ražošanas / pakalpojuma sniegšanas uzņēmuma augstākas pievienotās vērtības stratēģija
  • Efektivitātes paaugstināšana uzņēmuma procesu pārvaldībā

www.bsm.lv


Atbalsta projekta noteikumi

Biedrība “Latvijas Datortehnoloģiju asociācija” ir uzsākusi nodarbināto apmācību 2.kārtas projekta “IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2” (projekts Nr. 1.2.2.1/19/A/001), programmas 1.2.2.1. Atbalsts nodarbināto apmācībām ietvaros.


Projekts tiek īstenots no 2020.gada 13.jūnija līdz 2023.gada 31.decembrim.
Projekta mērķa grupa – komersanti.
ERAF atbalsta intensitāte:

Lielajiem komersantiem: 30-50%
Vidējiem komersantiem: 60%
Mazajiem komersantiem: 70%

Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 200 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 32 komersantus un 402 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projektā papildus apstiprinātās virssaistību finansējuma izmaksas ir EUR 1 100 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000.00. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 21 komersantu un 264 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projekta mērķis ir IKT un saistīto nozaru komersantiem nodrošināt atbalstu nodarbināto prasmju pilnveidošanai, lai komersantos sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

Kontaktinformācija:
apmacibas@itnet.lv


Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta visu projekta norises laiku.
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv
Piesakoties apmācību kursiem vai speciālistu konsultācijām, uzņēmumiem papildus atbalsta pieteikumam ir jāaizpilda un jāiesniedz Digitālā brieduma tests https://www.gudralatvija.lv/


Lejupielādēt PDF