Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
Jaunumi no LDTA digitālo prasmju apmācību projekta, maijs 2024

IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts

Jau 15.reizi Latvijā norisinājās “Digitālā nedēļa 2024”

Šā gada 13.maijā norisinājās digitālās nedēļas atklāšanas pasākums “Ceļā uz digitālu un drošu Latviju” tiešraidē, ko organizēja Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA). Tas kalpoja, kā ievads ikgadējai informatīvi izglītojošajai kampaņai “Digitālā nedēļa 2024”, kas norisinājās no 13. līdz 18. maijam. Ikviens interesents tika aicināts piedalīties ar mērķi gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem iepazīt, apgūt un attīstīt jaunas digitālās prasmes.

Pasākuma laikā tika pārrunātas Latvijas prioritātes Digitālās transformācijas jomā, ievērojot Eiropas Savienības Digitālās dekādes un Latvijas Digitālās Transformācijas pamatnostādņu izvirzītos uzdevumus. Uzsvars tika likts uz digitālās drošības, mākslīgā intelekta un uzņēmumu un publiskā sektora digitalizācijas attīstības aspektiem. Digitālās nedēļas 2024 ietvēra tādus tematus, kā digitālās prasmes un mākslīgais intelekts, digitālie pakalpojumi un prasmes iedzīvotājiem, digitālās prasmes un risinājumi uzņēmējiem, digitālās drošības diena, digitālās prasmes izglītībā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 ietvaros un šogad Latvijā notika jau 15. reizi. Pirmo reizi “Digitālās nedēļas 2024” noslēdzošā diena – 18. maijs – bija veltīta Muzeju naktij, kurā Latvijas muzeji tika aicināti atklāt iedzīvotājiem savos krājumos digitalizētās vērtības.

Avots: https://likta.lv

Intervijā piedalās:
Dzintars Zariņš
Latvijas Datortehnoloģiju asociācija
Valdes loceklis


Izmantosim zināšanas IT nozarē pilnvērtīgai cilvēces attīstībai!

Pastāstiet par sevi un organizāciju, kuru pārstāvat!

Pārstāvu Latvijas Datortehnoloģiju asociāciju, kas ir vecākā nozares asociācija, tā ir dibināta, kā datoru ražotāju asociācija, 1997.gadā. Mani sauc Dzintars Zariņš, esmu ilggadējs šīs asociācijas vadītājs.

Kāpēc ir svarīgi pastāvīgi mācīties?

Ņemot vērā senos politiķus, viņu sacītais aicina mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties; mācīties nekad nav par vēlu. Mācīties nepieciešams, lai stiprinātu intelektu un palielinātu konkurētspēju. Vispār šis ir filozofisks jautājums, bet galvenais – mūsdienu ekonomiskie apstākļi pieprasa sevi parādīt, kā konkurētspējīgu uzņēmumu vai personu.

Kādi ir aktuālākie kursi projekta ietvaros?

Šī projekta ietvaros visi kursi ir aktuāli, jo uzņēmēji izvēlas tikai to, kas viņiem ir vajadzīgs, un par ko viņi ir gatavi maksāt, jo kursi nav pilnīgi bez maksas. Kursi ir izveidoti ar konkrētu mērķi noteiktiem uzņēmumiem, kas ir sapratuši, kas ir nepieciešams viņu konkurētspējas palielināšanai, vajadzīgo zināšanu vai iemaņu pilnveidošanai.

Kā interneta tehnoloģijas (IT) ienāk industrijā un kāpēc ir svarīgi tās apgūt?

Iemaņas, kā strādāt ar internetu, tika apgūtas jau pirms daudziem gadiem. Šobrīd kļūst aktuāli jauni izaicinājumi, kā zinām, mākslīgais intelekts (MI) un citi ar šo attīstības posmu saistītie jautājumi. Cilvēks, kurš strādā ar šo jomu, ir ieinteresēts, lai viņš varētu iegūt jaunus rīkus darbam, tādēļ varam uzskatīt, ka iespējas, ko sniedz MI un internets, ir apgūšanas vērtas. Daudzi uzņēmumi izmantos situāciju, lai apgūtu MI sniegtās iespējas un novitātes, jo tie, kas to nedarīs, diemžēl riskē ar produkta kvalitāti un uzņēmuma attīstību.

Kā redzat industrijas attīstību IT iespaidā?

Latvijas Datortehnoloģiju asociācija šobrīd pārstāv nozari, kura ietver nozares produktu loģistiku, IT produktu pārdošanas palielināšanu, servisa pilnveidošanu, godīgu valsts iepirkumu nodrošināšanu, produktīvu iepakojumu apsaimniekošanu, kā arī datu nesēju atlīdzības attīstīšanu. IT šajos procesos spēlē milzu lomu, jo viss balstās uz datu apriti, kas atrodas vispasaules tīmeklī. Kursi un apmācības jomas, kuros apgūt zināšanas, ir ļoti diferencēti un pielāgoti.

Kāds ir Jūsu novēlējums projekta dalībniekiem?

Mans novēlējums projekta dalībniekiem ir nezaudēt sirds degsmi un ar lielu atbildības sajūtu pret sevi, saviem darba devējiem, valsti, kā arī pret cilvēci kopumā zināšanas, ko sniedz pieredzējuši pasniedzēji, izmantot cilvēces pilnvērtīgai attīstībai!

Informācija par vienu no projektā pieejamajiem kursiem

“Etsy e-komercijas platformas pamatkurss pārdošanai internetā”
Latvijas Universitāte

PASNIEDZĒJA: Edīte Klīdzēja

APMĀCĪBU KURSA SATURS:
Etsy produkta idejas novērtēšana un atrašana.
Etsy e-veikala palaišanas principi.
Digitālie rīki auditorijas piesaistei Etsy veikalam
Citi interneta pelnīšanas kanāli uzņēmējdarbības paplašināšanai


Kas ir “IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts”


LATVIJAS DATORTEHNOLOĢIJU ASOCIĀCIJA

Piedāvā apmācību projektu 
“IKT un saistīto nozaru digitālo prasmju apmācību projekts”
Projekta īstenošana līdz 2026.gada 30.jūnijam
Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta visu projekta norises laiku.
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv


Lejupielādēt PDF