Aktualitātes un jaunumi
KĻŪT PAR BIEDRU
Jaunumi no LDTA nodarbināto apmācību projekta, jūlijs 2023

1.2.2.1/19/A/001 IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2

Atbalsts digitalizācijas iniciatīvu ieviešanai

Šobrīd, no 31.10.2022. līdz 31.12.2023., norisinās projekts “Automatizācijas rīki radošajām industrijām AutoRade”. Tā ietvaros Ekonomikas un kultūras augstskolai ir uzstādīts mērķis ieviest digitalizācijas iniciatīvas partnerībā ar vairākām augstākās izglītības iestādēm – Latvijas Universitāti, Transporta un sakaru institūtu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Vidzemes augstskolu, Liepājas Universitāti, Latvijas Digitālo akseleratoru, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un Valmieras Attīstības aģentūru. Notikumi un pasākumi projekta īstenošanas procesā tiek organizēti šajās augstskolās visā Latvijas teritorijā.


Šī notikuma ietvaros tiek organizēti dažādi semināri, darba grupas, laboratoriju izveide, platformu izstrāde, komunikācijas un publicitātes pasākumi, projekta vadība un tās īstenošana. Projekta rezultātā paredzams, ka 6 Latvijas augstskolas saņems Eiropas Sociālā fonda atbalstu digitalizācijas iniciatīvu ieviešanai, lai veicinātu mūsdienīgu, inovatīvos tehnoloģiskos risinājumos balstītu studiju procesu; 7 prioritārajās tematikās tiks izveidoti jauni kursi vai adaptēti esošie kursi, kas tiks integrēti studiju procesā augstskolās; tiks izstrādāti 9 digitālie risinājumi un platformas izglītībai un partneru sadarbībai; augstskolas iegūs jaunu mācību aprīkojumu.

Avots: https://www.digitallatvia.lv/projekti/autorade

Intervijā piedalās:
Martiņš Linde
SIA Grandem Group
Valdes loceklis


Ikkatra jauna pieredze sniedz pienesumu uzņēmuma kolektīvam

Kāda ir jūsu pieredze digitalizācijas sfērā?

Ikdienas darbos par digitalizāciju nākas domāt ik uz soļa. Mēs, digitalizācijas uzņēmums, kas ikdienā rada jaunas mājas lapas un dažādas interaktīvas lietas, neesam atpalikuši no laika, bet, strādājot ar klientiem, brīžiem jūtam, ka izpratne ir vāja. Domājam par komunikācijas procesu skaidrošanu, iedrošinām klientus uz jaunām lietām, gribam iedot savu “know how”, nevis tikai pārdot savas darba stundas kā gatavu produktu. Uzņēmuma iekšējos procesos arī paši cenšamies sekot līdzi inovācijām, ikdienā domājam, kā uzlabot, kādas tehnoloģijas ieviest, vai radīt pašiem jaunas tehnoloģijas, lai ietaupītu savu laiku un arī naudu.

Cik liela nozīme ir mācībām ikdienas darba procesos?

Man ļoti patīk, ka ikdienas darbā pie mums ierodas jauni, talantīgi cilvēki, vai tas ir praktikants vai jauns darbinieks, jo ikkatra jauna pieredze sniedz pienesumu mūsu uzņēmuma kolektīvam. Arī esošo darbinieku vidū mēs cenšamies panākt, lai viņi savā starpā komunicē, runā, diskutē un ievieš jaunas tehnoloģijas. Tādā veidā mēs esam ieguvuši daudz jauna un paņēmuši daudz interesantu lietu no pasaules.

Kāda ir mākslīgā intelekta ietekme digitalizācijas procesos un kā to efektīvāk apgūt?

Mākslīgajam intelektam biznesa vidē ir arvien lielāka nozīme. Es domāju, ka ir ļoti maz cilvēku, kas uzskata, ka šis process stagnēs. Tas attīstīsies, augs un kļūs arvien populārāks mūsu ikdienas dzīvē! Joprojām pastāv uzskats, ka viss nāk ar pieredzi, nav jābaidās izmantot mākslīgo intelektu, taču nevar uz to akli paļauties, tādēļ ir vērts apmeklēt kursus, apgūt pamatus, kā mākslīgais intelekts strādā. Tālāk var trenēties un izmantot to praksē, spēt saskatīt, kas var būt noderīgs, kas nē, ko izmantot savā biznesā.

Kā uzņēmējam efektīvi motivēt savus darbiniekus mācību procesam?

Ir skaidrs, ka ikdienas darba rutīnā, kad rindā stāv darba uzdevumi, nav lielas motivācijas mācīties. Katram darbiniekam pašam ir jāizlemj, vai viņš grib attīstīties un augt. Tas, ko var darīt uzņēmums, ir motivēt, aicināt, iedrošināt, kā arī atbalstīt finansiāli.

Kā jūs redzat industrijas attīstību nākamajos 5-10 gados?

Atceraties, kāds bija interneta ātrums un digitālais mārketings pirms 10 gadiem? Mēs izmantojām draugiem.lv un tādu Facebook īsti neviens pat nezināja, kad tas parādījās, tad runājām, ka uz Facebook neiešu, palikšu “draugos”. Kas notiek tagad? Ir sākusies Facebook ēra un visi ir pārslēgušies uz TikTok. Gan mākslīgais intelekts, gan tehnoloģijas attīstīsies. Apple drīz izlaidīs jaunas virtuālās brilles, parādīsies jauna nozare, kurai sekot. Domāju, ka nākamie 10 gadi būs aizraujoši, novēlu mums visiem tos izdzīvot kopā!

Informācija par dažiem no projekta ietvaros pieejamiem kursiem

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Logo-4-Color-1-964x1024.jpg

SIA “Mercuri International”

 • Rezultatīvas pārrunas ar klientiem
 • Efektīva sadarbība augstāku rezultātu sasniegšanai
 • Uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšana

www.mercuri.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir bda-1.png

SIA “Baltijas datoru akadēmija”

 • ITIL® 4 Strategist: Direct, Plan & Improve
 • Scrum Master Certified (SMC™)
 • Java EE 7: Back-End Server Application Development
 • Java EE 7: Front-end Web Application Development
 • Java SE: Programming I
 • PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP)®

ww.bda.lv


Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir topbsm-1.jpg

SIA “BSM Konsultanti”

 • Efektivitātes paaugstināšana uzņēmuma procesu pārvaldībā
 • Darbu organizācija ražošanā / pakalpojumu sniegšanā augstākas produktivitātes nodrošināšanai
 • Procesu orientētas vadības sistēmas izveidošana

www.bsm.lv


Atbalsta projekta noteikumi

Biedrība “Latvijas Datortehnoloģiju asociācija” ir uzsākusi nodarbināto apmācību 2.kārtas projekta “IKT un saistīto nozaru tehnoloģisko inovāciju un produktivitātes apmācību projekts 2” (projekts Nr. 1.2.2.1/19/A/001), programmas 1.2.2.1. Atbalsts nodarbināto apmācībām ietvaros.


Projekts tiek īstenots no 2020.gada 13.jūnija līdz 2023.gada 31.decembrim.
Projekta mērķa grupa – komersanti.
ERAF atbalsta intensitāte:

Lielajiem komersantiem: 30-50%
Vidējiem komersantiem: 60%
Mazajiem komersantiem: 70%

Projekta sākotnējās kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1 200 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 32 komersantus un 402 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projektā papildus apstiprinātās virssaistību finansējuma izmaksas ir EUR 1 100 000, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 540 000.00. Projekta īstenošanā plānots iesaistīt vismaz 21 komersantu un 264 šajos komersantos nodarbinātās personas.


Projekta mērķis ir IKT un saistīto nozaru komersantiem nodrošināt atbalstu nodarbināto prasmju pilnveidošanai, lai komersantos sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

Kontaktinformācija:
apmacibas@itnet.lv


Pieteikšanās jaunām apmācībām projektā ir atvērta visu projekta norises laiku.
Lūdzam pieteikties, sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pastu apmacibas@itnet.lv
Piesakoties apmācību kursiem vai speciālistu konsultācijām, uzņēmumiem papildus atbalsta pieteikumam ir jāaizpilda un jāiesniedz Digitālā brieduma tests https://www.gudralatvija.lv/


Lejupielādēt PDF